چگونه از شر آلرژی بهاری خلاص شویم؟

چهارشنبه 30 دی 1394 ساعت 13:57

چگونه از شر آلرژی بهاری خلاص شویم؟

آلرژی بهاری,بیماری آلرژی بهاری,آلرژی بهاری در بارداری,علائم آلرژی بهاری,درمان آلرژی بهاری,درمان آلرژی بهاری با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان آلرژی بهاری,آلرژی بهاری را چگونه درمان کنیم,آلرژی بهاری در کودکان,آلرژی بهاری در بزرگسالان,آلرژی بهاری در نوزادان,آلرژی بهاری در بهار,آلرژی بهاری در تابستان,آلرژی بهاری در پاییز,آلرژی بهاری در زمستان,آشنایی با آلرژی بهاری,همه چیز در مورد آلرژی بهاری,آلرژی بهاری واگیردار است,آلرژی بهاری و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان آلرژی بهاری
درمان آلرژی, فصل بهار, بهار, چای سبز, آلرژی

به گزارش بی اس ام اسدر فصل بهار، میلیون ها نفر دنبال راه چاره ای برای رهایی از آلرژی و علائم آن یعنی عطسه، آب ریزش بینی و چشم، سوزش چشم ها، خارش و احتقان ریه ها هستند. همه این علائم در اثر واکنش شدید سیستم ایمنی بدن به مواد آلرژی زا مثل گرده گل ها و گیاهان به وجود می آیند. در طی فصل بهار گرده گیاهان در هوا پخش می شود و باعث ایجاد آلرژی در افراد می گردد.

برای خلاص شدن از شر آلرژی بهاری به توصیه های زیر عمل کنید:

1- مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان را بیشتر مصرف کنید.در طی روز چای سبز بنوشید. تحقیقات نشان داده است که آنتی اکسیدان موجود در چای سبز با نام اختصاری EGCG ، واکنش های آلرژیک را در بدن متوقف می کند.همچنین می توانید با خوردن میوه ها و سبزیجات زیر از شر آلرژی خلاص شوید:انواع توت (غیر از توت فرنگی)، کیوی، پرتقال، فلفل تند، کلم بنفش، اسفناج، لیموترش و چغندر.سایر مواد غذایی و ادویه هایی که آنتی اکسیدان زیادی دارند شامل: لوبیا چیتی، لوبیای سویا، گردو، جو، جو دو سر، ادویه میخک، دارچین و پونه وحشی است.طب سوزنی در بهبود آلرژی خیلی موثر است

درمان آلرژی, فصل بهار, بهار, چای سبز, آلرژی

اسپری بینی برای آلرژی بهاری

2- تحت نظر پزشک از داروهای ضد آلرژی استفاده کنید.در مورد استفاده از اسپری های استروئیدی مخصوص بینی از پزشک سئوال کنید. ثابت شده است که این اسپری ها در بهبود آلرژی بهاری، کاملا موثرند.3- اگر نمی خواهید دارو مصرف کنید می توانید تحت نظر متخصص مربوطه، از طب سوزنی استفاده کنید.ثابت شده است که طب سوزنی در بهبود آلرژی خیلی موثر است. البته حتما در مراکز مجاز و تحت نظر افرادی که دارای مجوز قانونی از وزارت بهداشت هستند، این کار را انجام دهید.4- هنگامی که میزان گرده گل ها و گیاهان در هوا خیلی بالاست، از منزل خارج نشوید و در هوای آزاد قرار نگیرید. این اوقات ساعات بین 5 تا 10 صبح و عصرها است. درها و پنجره های اتاق خود را در این اوقات ببندید.جارو کردن منزل با جاروبرقی میزان گروه ها را در خانه کم می کند، قبل از استفاده از جاروبرقی، کیسه آن را حتماً نگاه کنید و اگر سه چهارم آن پر بود، آن را خالی کنید یا کیسه اش را عوض کنید.همچنین تمیز نگه داشتن و گردگیری اسباب و اثاثیه منزل مثل مبلمان، فرش ها، بالش ها و لباس ها از پخش شدن گرده گل ها و گیاهان در فضای منزل جلوگیری می کند.

منبع:tebyan.net

چگونه از شر آلرژی بهاری خلاص شویم؟

7 روش درمانى ناخن فرو رفته در گوشت

سه‌شنبه 29 دی 1394 ساعت 11:56

7 روش درمانى ناخن فرو رفته در گوشت

ناخن فرو رفته در گوشت,بیماری ناخن فرو رفته در گوشت,ناخن فرو رفته در گوشت در بارداری,علائم ناخن فرو رفته در گوشت,درمان ناخن فرو رفته در گوشت,درمان ناخن فرو رفته در گوشت با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان ناخن فرو رفته در گوشت,ناخن فرو رفته در گوشت را چگونه درمان کنیم,ناخن فرو رفته در گوشت در کودکان,ناخن فرو رفته در گوشت در بزرگسالان,ناخن فرو رفته در گوشت در نوزادان,ناخن فرو رفته در گوشت در بهار,ناخن فرو رفته در گوشت در تابستان,ناخن فرو رفته در گوشت در پاییز,ناخن فرو رفته در گوشت در زمستان,آشنایی با ناخن فرو رفته در گوشت,همه چیز در مورد ناخن فرو رفته در گوشت,ناخن فرو رفته در گوشت واگیردار است,ناخن فرو رفته در گوشت و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان ناخن فرو رفته در گوشت

7 روش درمانى ناخن فرو رفته در گوشت

به گزارش بی اس ام اس مشکل وقتى ایجاد مى شود که یک ناخن معمولا انگشت شست به داخل گوشت یا بافت نرم اطراف خود فرو مى رود. افرادى که ناخن هاى محدب دارند، مستعدتر هستند ولى به طور کلى هر کسى ممکن است دچار این مشکل شود. در این موقعیت، شما اهمیتى نمى دهید که مشکل چگونه ایجاد شده بلکه مى خواهید هر چه سریع تر از آن رها شوید. اگر چه هدف طولانى مدت شما جلوگیرى از ایجاد مجدد چنین مشکلى است، ولى هدف کوتاه مدت تسکین درد است. در این جا روش هایى براى نیل به هر دو هدف آمده است:از داروها استفاده کنید.داروهاى زیادى وجود دارد که براى نرم کردن ناخن و پوست اطراف آن به کار مى رود و در نتیجه درد را تسکین مى دهد.خود را تسکین دهید.هدف شما خارج کردن ناخنى است که پوست روى آن قرار گرفته است. این کار را با قرار دادن پاى تان در آب گرم شروع کنید تا ناخن نرم شود سپس با دقت خشک کنید و به آرامى یک لایه نازک )نه یک گلوله( از پنبه استریل را زیر لبه گوشت فرو رفته قرار دهید؛ پنبه آهسته آهسته ناخن را بلند مى کند تا ناخن از بافتى که داخل آن فرو رفته، خارج شود. از مواد ضد عفونى کننده براى جلوگیرى از عفونت استفاده کنید. لایه ى پنبه ى را روزانه عوض کنید تا ناخن با رشد خود از نقطه مشکل دار خارج شود.

7 روش درمانى ناخن فرو رفته در گوشت

روش 7 نشانه ى پیروزى نیست.

به داستان هاى قدیمى که توصیه مى کنند یک شکاف 7 شکل در مرکز ناخن ایجاد کنید گوش ندهید؛ مردم فکر مى کنند ناخن در گوشت فرو رفته، خیلى بزرگ است بنابراین اگر یک تکه 7 شکل از آن جدا کننده دو طرف ناخن به طرف مرکز رشد مى کند و کنار آن ها از گوشت خارج مى شود. این کار کاملا غلط است ناخن ها فقط از عقب به جلو رشد مى کنند.

بگذارید پاى تان هوا بخورد.

کفش هاى بد شکل مى تواند باعث ایجاد ناخن فرو رفته شود مخصوصا اگر ناخن به خم شدن تمایل دارد. به همین علت است که از پوشیدن کفش هاى نوک تیز یا تنگ که به نوک انگشتان فشار مى آورد باید خوددارى کرد و به جاى آن از سندل یا کفش هایى که جلوى آن پهن است باید استفاده کرد. به همین دلایل از پوشیدن جوراب ها یا جوراب شلوارهاى تنگ نیز خوددارى کنید.

ناخن ها را با دقت بگیرید.

دکتر هاس مى گوید: هرگز ناخن ها را زیاد کوتاه نکنید. ابتدا براى جلوگیرى از ترک خوردگى آن ها را در آب گرم قرار دهید؛ سپس با ناخن گیر تیز و صاف، به طور مستقیم ناخن ها را بگیرید. هرگز ناخن را به شکل بیضى نگیرید چرا که لبه هاى آن به داخل پوست انحنا پیدا مى کند. همیشه بگذارید لبه هاى ناخن موازى پوست باشند و هرگز ناخن را کوتاه تر از نوک انگشتان کوتاه نکنید. ناخن ها باید به اندازه کافى بلند باشند تا از انگشتان در برابر فشار و اصطکاک حفاظت کنند.

لبه ناخن را صاف و نرم کنید.

اگر به طور تصادفى ناخن ها را زیادى کوتاه کردید، لبه ها را صاف و نرم کنید تا هیچ نقطه تیزى نباشد که بتواند در گوشت فرو رود. این کار را با سوهان ناخن انجام دهید. هرگز از قیچى استفاده نکنید هر چقدر هم که کوچک باشد. فضاى کافى براى کار با قیچى وجود ندارد و در نتیجه اغلب لبه ى تیز براى ناخن ایجاد مى شود.

هشدار پزشکى

مراقب عفونت باشید.

اگر انگشت ها عفونى شد، حتما باید به پزشک مراجعه کنید؛ تا فرا رسیدن وقت ملاقات با پزشک، براى کاهش التهاب، پا را در محلول ید قرار دهید و سپس کرم آنتى بیوتیکى روى آن بمالید. اگر اجازه دهید که ناخن فرو رفته دچار عفونت شدید شود در انتها، با مشکل بزرگى روبرو خواهید شد؛ اگر گردش خون شما نقص داشته باشد، خطر قانقاریا(مردن بافت)را هم در پیش دارید.

مراقب کارى که انجام مى دهید، باشید.

اگر چه، ناخن فرو رفته اکثرا در اثر کوتاه کردن نادرست ایجاد مى شود اما مى تواند در اثر هر تصادفى به وجود بیاید؛ افتادن جسم سنگینى روى پا در محل کار مى تواند همین حالت را ایجاد کند. دکتر هاس مى گوید: من براى کارهاى خانه، کفش راحتى و محکم را توصیه مى کنم. اگر شما دائما در حال جابجایى اشیاى سنگین مثل ماشین آلات یا جعبه هستید، مؤکدا به شما توصیه مى کنم که کفش هاى داراى محفظه ى استیلى در جلو را امتحان کنید؛ آن ها مى توانند در اکثر اتفاقات به شما کمک کنند.

منبع:salamatnews.com

7 روش درمانى ناخن فرو رفته در گوشت

چگونه کمر درد نگیریم !

دوشنبه 28 دی 1394 ساعت 23:26

چگونه کمر درد نگیریم !

کمر درد,بیماری کمر درد,کمر درد در بارداری,علائم کمر درد,درمان کمر درد,درمان کمر درد با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان کمر درد,کمر درد را چگونه درمان کنیم,کمر درد در کودکان,کمر درد در بزرگسالان,کمر درد در نوزادان,کمر درد در بهار,کمر درد در تابستان,کمر درد در پاییز,کمر درد در زمستان,آشنایی با کمر درد,همه چیز در مورد کمر درد,کمر درد واگیردار است,کمر درد و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان کمر درد

چگونه کمر درد نگیریم !

چگونه با توجه کردن به چند نکته ساده، تا آخر عمر کمر درد نگیریم؟

به گزارش بی اس ام اس : فقط با توجه به چند مسئله بهداشتی ساده، در محل کار، خانه و در زندگی روزمره ، می‏توانیم از بیماریهای جسمی که معمولا در پیری به سراغ آدم‏ها می‏ آیند ، راحت شویم.

به تصاویر زیر با دقت توجه کنید و دستورات آنها را جدی بگیرید :

نحوه درست بلند کردن اشیاء

چگونه کمر درد نگیریم !

درست رانندگی کردن

چگونه کمر درد نگیریم !

درست نشستن

چگونه کمر درد نگیریم !

درست برداشتن کودک از زمین

چگونه کمر درد نگیریم !

نحوه صحیح حمل کردن اشیا

چگونه کمر درد نگیریم !

صحیح ایستادن

چگونه کمر درد نگیریم !

نرمش های کششی مناسب

چگونه کمر درد نگیریم !

ورزش های بسیار مناسب برای ستون فقرات

چگونه کمر درد نگیریم !

چگونه کمر درد نگیریم !

چگونه کمر درد نگیریم !

چگونه کمر درد نگیریم !

چگونه کمر درد نگیریم !

چگونه کمر درد نگیریم !

چهارمین نشانه سکته نیز مشخص شد

دوشنبه 28 دی 1394 ساعت 11:50

چهارمین نشانه سکته نیز مشخص شد

سکته,بیماری سکته,سکته در بارداری,علائم سکته,درمان سکته,درمان سکته با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان سکته,سکته را چگونه درمان کنیم,سکته در کودکان,سکته در بزرگسالان,سکته در نوزادان,سکته در بهار,سکته در تابستان,سکته در پاییز,سکته در زمستان,آشنایی با سکته,همه چیز در مورد سکته,سکته واگیردار است,سکته و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان سکته

چهارمین نشانه سکته نیز مشخص شد

اگر این متن راقبلاً خوانده اید،لطفاً باز هم بخوانیدچهارمین نشانه سکته نیز مشخص شد: زبانهیچ گاه این سه حرف را فراموش نکنید: لحد

نشانه های سکته:

به گزارش بی اس ام اس فریدون در جشن کباب پزی سکندری خورد و به زمین افتاد. اما به دوستانش که پیشنهاد کردند به اورژانس زنگ بزنند گفت حالش خوب است و فقط به خاطر اینکه به کفش های جدیدش عادت ندارد پایش به سنگفرش گیر کرده.آن ها به او کمک کردند تا بلند شده و یک بشقاب غذای دیگر برای خود بکشد.فریدون با اینکه کمی هول شده بود ولی تا آخر آن بعدازظهر خود را سرگرم کرد.همان شب همسر فریدون تماس گرفت و به همه اطلاع داد که فریدون را به بیمارستان منتقل کرده اند و وی ساعت 6 بعد ازظهر فوت کرده است. او در جشن دچار حمله شده بود و اگر اطرافیانش نشانه های حمله را تشخیص داده بودند شاید فریدون اکنون با ما بود.گاهی حمله منجر به فوت افراد نمی شود اما آنها در شرایطی بدتر از مرگ مجبور به ادامه زندگی می شوند.خواندن این متن تنها یک دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت…یک متخصص اعصاب اعلام کرده است که اگر شخصی را که دچار حمله شده در 3 ساعت به بیمارستان منتقل کنند می توان عوارض ناشی از حمله را به طور کامل از بین برد. بله به طور کامل!! وی می گوید روش شناسایی حمله و رساندن بیمار به درمان های پزشکی در کمتر از 3 ساعت به شناسایی علایم آن بستگی دارد:

چهارمین نشانه سکته نیز مشخص شد

شناسایی علایم سکته:

در برخی موارد شناسایی علایم سکته کار بسیار سختی است.متاسفانه نا آگاهی افراد می تواند منجر به فاجعه ای جبران ناپذیر شود. سکته می تواند باعث مرگ یا آسیب مغزی فرد گردد و این در حالیست که اطرافیان شخص حتی متوجه علایم سکته نشده اند.پزشکان اعلام کرده اند که اطرافیان قربانی می توانند تنها با پرسیدن سه سوال ساده متوجه علایم سکته شوندل: از شخص بخواهید تا لبخند بزند.ح: از شخص بخواهید که حرف بزند یا یک جمله ساده را به درستی ادا کند.( مثلا: امروز هوا آفتابی است)د: از وی بخواهید هر دو دستش را بلند کند.اگر فرد در انجام هر کدام از موارد زیر مشکل داشت ، در اسرع وقت با اورژانس تماس گرفته و علایم را برای امدادگران توضیح دهید.و اما نشانه دیگری از سکته: از وی بخواهید زبان خود را بیرون بیاورد.اگر زبان وی به راست یا چپ متمایل شده بود، بدانید که شخص دچار حمله شده است.

چهارمین نشانه سکته نیز مشخص شد

خوراکی ای برای پیشگیری از پوکی استخوان

دوشنبه 28 دی 1394 ساعت 02:34

خوراکی ای برای پیشگیری از پوکی استخوان

پوکی استخوان,بیماری پوکی استخوان,پوکی استخوان در بارداری,علائم پوکی استخوان,درمان پوکی استخوان,درمان پوکی استخوان با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان پوکی استخوان,پوکی استخوان را چگونه درمان کنیم,پوکی استخوان در کودکان,پوکی استخوان در بزرگسالان,پوکی استخوان در نوزادان,پوکی استخوان در بهار,پوکی استخوان در تابستان,پوکی استخوان در پاییز,پوکی استخوان در زمستان,آشنایی با پوکی استخوان,همه چیز در مورد پوکی استخوان,پوکی استخوان واگیردار است,پوکی استخوان و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان پوکی استخوان

خوراکی ای برای پیشگیری از پوکی استخوان

به گزارش بی اس ام اس : اگر نگران هستید که به پوکی استخوان مبتلا شوید،توصیه می کنیم که از این خوراکی مصرف کنید.مصرف باقالا به دلیل داشتن کلسیم و فسفر بالا از ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.باقلا حاوی ویتامین‌های A،B وC و املاح معدنی مانند فسفر و آهن است.باقلا دارای مقدار زیادی آب است که می‌تواند از یبوست پبشگیری کند. برای سلامت پوست بسیار مفید است.

خوراکی ای برای پیشگیری از پوکی استخوان

باقلا در خانواده حبوبات جای می‌‌گیرد و به عنوان یکی از منابع غذایی فیبر و پروتئین شناخته شده است. باقلا یک منبع پروتئین و انرژی محسوب می‌شود اما افراد مبتلا به “فاویسم ” از مصرف این ماده غذایی و حتی بوییدن آن باید خودداری کنند، زیرا بیماری آنها تشدید می‌شود. پروتئین، کلسیم و پتاسیم باقلا بسیار بالا است و مصرف آن از ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری می‌کند. به کنترل فشار خون بالا کمک کند و همچنین پتاسیم موجود در آن برای سلامت قلب‌ و ‌عروق مفید است.

خوراکی ای برای پیشگیری از پوکی استخوان

( تعداد کل: 19 )
   1       2       3       4    >>